tuiw.pl

Blog tematyczny dotyczący zdrowia.

Zdrowie

Najlepsze domowe sposoby na przeziębienie

Najlepsze domowe sposoby na przeziębienie

W dzisiejszych czasach każdy ma dostęp do właściwie nieograniczonej ilości różnych środków farmaceutycznych, które są w stanie pomóc na praktycznie każdą przypadłość, w tym przeziębienie. Jak się jednak okazuje, mimo to duża część osób w dalszym ciągu stosuje tylko domowe sposoby na katar, kaszel i złe samopoczucie wywołane przeziębieniem. Jakie zatem domowe i naturalne metody leczenia są w tym wypadku najlepsze i warte polecenia?

Czym jest przeziębienie?

Przed rozpoczęciem analizy najlepszych domowych sposobów na przeziębienie, trzeba się najpierw dowiedzieć, czym ono tak w ogóle jest. Czy są jakieś konkretne objawy tej choroby?
Jak się okazuje, przeziębienie to potoczna nazwa dla zespołu przypadłości, który najczęściej pojawia się w czasie jesieni, zimy lub wczesnej wiosny. Jest to zdecydowane jedna z najczęstszych przyczyn nieobecności dzieci w szkole lub pracowników w pracy. Czym objawia się przeziębienie? Każdy zapewne wie, z czym się ono wiąże, ponieważ średnio dorosły człowiek przechodzi je 2-4 razy w roku. Pojawia się wtedy katar, często kaszel, złe samopoczucie, a bardzo często również temperatura. Oczywiście wszystkiemu towarzyszą bóle mięśni, stawów i głowy.

Maść rozgrzewająca

Podstawą, od której trzeba zacząć szukanie odpowiednich domowych sposobów na przeziębienie, jest rozgrzanie organizmu. Dzięki temu uda się zniwelować gorączkę, a także zmniejszyć poziom odczuwanego bólu stawów i mięśni.
Oczywiście istnieje możliwość wykonania specjalnej maści samodzielnie w domu. W tym celu potrzebne będą wybrane wcześnie olejki eteryczne i wazelina. Po dokładnym wymieszaniu tak powstały produkt należy nakładać na klatkę piersiową. Sposoby na przeziębienie mogą być naprawdę różne, lecz taka maść jest absolutną podstawą.

Syrop z miodu i cebuli

Jednym z największych problemów zdrowotnych, który pojawia się podczas przechodzenia przeziębienia, jest kaszel i towarzyszący mu bardzo często ból gardła. Pomóc w tym może przygotowywany w domowych warunkach syrop z miodu i cebuli. Jak się okazuje, oba te produkty mają ogromne właściwości pro zdrowotne. Oprócz bardzo dużej ilości witamin dodatkowo cechują się także dużą zawartością fosforu, potasu, magnezu i żelaza.
Co ciekawe, innym często polecanym domowym sposobem jest stosowanie płukanek gardła. Wykonuje się je po prostu z cieplej wody z dodatkiem dużej ilości soli. Woda z solą ma bardzo silne właściwości antybakteryjne, a także dezynfekujące, więc idealnie nadaje się do tego, aby wspomóc organizm w walce z zakażeniem.

Zadbajmy o jakość powietrza

Bardzo dużo osób zupełnie zapomina o tym, że na szybkość wychodzenia z przeziębienia wpływa to, w jakich warunkach się przebywa. Powszechnie popełnianym błędem jest niedostarczania organizmowi świeżego powietrza. Oczywiście nikt nie zachęca do spacerów przy wysokiej gorączce, lecz obowiązkowe jest to, aby wietrzyć pomieszczenie, w którym się przebywa. Dostarczenie nowego, świeżego powietrza wpłynie nie tylko na poprawę samopoczucia, lecz dodatkowo spowoduje, że będzie ono miało dobrą wilgotność, a co najważniejsze usunie się z powietrza obecne w nim bakterie.

Udostępnij